fbpx

Projektu atskats

EJ VĒLĒT 2024

2024. gads ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu gads. Šogad esam apvienojoši spēkus ar Eiropas Latviešu apvienību (ELA) un portālu Latviesi.com, lai vēl plašākai publikai stāstītu par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un to nozīmi!

Olimpiskais Lāčplēsis 2023

18. – 20. augusts Zviedrija (Estansjo)
1. – 3. septembris Dānija (Vamdrupa)

Eiropas latviešu sporta festivāls Olimpiskais Lāčplēsis savu ceturto sezonu aizvadīja divās lokācijās – Zviedrijā un Dānijā. Zviedrijā svinot jau savu desmito pasākumu. Pasākumu apmeklēja ap 280 dalīniekiem no 7 Eiropas valstīm un kā jau katru gadu pasākumi tika aizvadīti latviski sportiskā garā. Dalībnieki sacentās komandu disciplīnās – futbolā, frisbijā un pat regbijā u.c., un individuālajās aktivitātās – florbola meistarklasē, siensēdē, plankā un vēl gandrīz desmit citās. Kā jau katru gadu vakari tika noslēgti latviskā garā ar dziesmām un dančiem.

*Pasākumu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

** Pasākums Zviedrijā tika veidots sadarbībā ar Zviedrijas Latviešu apvienības – Viduszviedrijas nodaļu, savukārt pasākums Dānijā tika veidots sadarbībā ar Latviešu Dāņu biedrību.

Pasaules latviešu jauniešu forums (PaLaJaFo) 2023

27. – 28. jūnijs

Latvija (Rīga)

PaLaJaFo 2023. gada jūnijā pulcēja latviešu jauniešus no visas pasaules Rīgā, kur divas dienas diskutējām un draudzējāmies.
Forums iesākās ar divu dienu semināru, kurā piedalījās 30 jaunieši. Kopā ar profesionāļiem apspriedām organizāciju dizainu, biedru piesaisti, iekļaušanos un līderību. Bet vissvarīgākā bija tīklošanās savā starpā – sadraudzējāmies ar jauniešiem no ALJA, LNJAK un LJAA (latviešu jauniešu organizācijas citur pasaulē).
Otrās dienas noslēgumu ieskākām ar diskusiju par mūsdienīgu latvietību un nosvinējām lielākā ballītē ar 150 jauniešiem, kur līksmojāmies, dejojām un dziedājām.

Šis tiešām bija nozīmīgs pasākums pasaules latviešu jauniešu mērogā, jo nekas tāds nebija noticis pēdējos 30 gadus. Un no šī pasākuma ir veidojušās draudzības un sadarbības. Projektu uzrakstījām sadarbībā ar PBLA(Pasaules Brīvo Latviešu apvienību) un tas norisinājās ar Kultūras ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Lampa 2022 un 2023

Latvija (Cēsis)

2023

9. – 10. jūnijs

Centrālās vēlēšanu komisijas rīkotajā diskusijā “Vēlēšanas 2.0 – skats nākotnē” diasporas balsi pārstāvēja EJ valdes priekšsēdētājs Jānis Skrebels. Tajā piedalījās Sarunas dalībnieki runāja gan par tehnoloģiju nozīmi vēlēšanās, gan kā veicināt vēlētāju aktivitāti. Jānis uzsvēra, ka lai gan diaspora ir ļoti heterogēna sabiedrības grupa, kurā ir pārstāvētās dažādas sabiedrības daļas, statistika uz to skatās kā uz vienu kopumu. Sarunas ieraksts pieejams šeit.

2022

1. – 2. jūlijs

Sarunu festivālā “LAMPA” plašākai sabiedrībai izziņojām EJ vēlēšanu kampaņu “EJ VĒLĒT”, kuras mērķis bija informēt un motivēt jauniešus piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās. Diskusijā “Saeima, vai Tu mūs dzirdi?” piedalījās toreizējā Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa un jaunieši Vanda Viktorsone, Gints Kaņepītis, to vadīja Ansis Auziņš. Diskusijas laikā aktīvi tika iesaistīti arī klausītāji, parādot, cik daudz politika ietekmē mūsu ikdienu.

EJ VĒLĒT 2022 

Pirms 14. Saeimas vēlēšanām rīkojām kampaņu “EJ VĒLĒT” ar nolūku informēt un aicināt jauniešu piedalīties vēlēšanās. Tās mērķis bija iepazīstināt gan Latvijā, gan ārpus tās dzīvojošos jauniešus par vēlēšanu norisi un nozīmi mūsu ikdienā. Kampaņas laikā vienkāršā valodā jauniešiem tika sniegta informācija par to, kā vēlēšanas notiek un kā tajās piedalīties, kas ir Saeima un kāda nozīme ir katra balsij. 

No jūlija līdz oktobrim notika dažādi pasākumi Stokholmā, Londonā un Hāgā, kā arī aktivitātes Instagram kontā @ejvelet.

Olimpiskais Lāčplēsis 2022

29. – 31. jūlijs Zviedrija (Estansjo)
19. – 21. augusts Vācija (Ulrihšteina)
2. – 4. septembris Dānija (Skanderborga)

Nu jau trešo gadu pēc kārtas tika rīkots Eiropas latviešu sporta festivāls Olimpiskais Lāčplēsis kurš norisinājās trīs valstīs – Zviedrijā, Vācijā un Dānijā. Kopā pasākumu apmeklēja ap 270 dalībnieki no 8 Eiropas valstīm. Katrs pasākums tika aizvadīts latviski sportiskā garā sacenšoties gan komandu disciplīnās kā: futbols, frisbijs, volejbols u.c., gan vairāk kā desmit individuālajās disciplīnās kā: šautriņu mešana, lēkšana ar lecam auklu, siensēde u.c. Vakari tika aizvadīti latviskā garā ar sadziedāšanos pie ugunskura, latviskajiem dančiem.

*Pasākumu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

** Pasākums Zviedrijā tika veidots sadarbībā ar Zviedrijas Latviešu apvienības – Viduszviedrijas nodaļu, savukārt pasākums Dānijā tika veidots sadarbībā ar Latviešu Dāņu biedrību.

Latvija tuvplānā 2021

12. – 14. augusts

Latvija (Rīga un Murjāņi)

Olimpiskais Lāčplēsis 2021
EJ sveiciens Latvijai 102. gadadienā

Saujiņa mūsu draugu un sadarbības partneru:
LNJAK, ALJA, ELA, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un LJP

©2022 by Eiropas Latviešu Jauniešu Biedrība